Jižní Austrálie jako první na světě spustí zařízení na produkci vodíku

Spuštění dodávek do lokální sítě je plánováno do konce roku 2020. Společnost Australian Gas Networks v současné době již provádí testování nutné před zahájením samotné produkce.

Vodík pokračuje ve své cestě na Australský trh a to otevřením nové produkční stanice za 11,4 mil. AUD, kterou spustí společnost Australian Gas Networks. Zařízení umístěné v Hydrogen Park South Australia v Tonsley Innovation district v Adelaide,již provádí testování nutné před zahájením samotné produkce sloučeniny vodíku a zemního plynu. Spuštění dodávek do lokální sítě je plánováno do konce roku 2020.

Výstavbu podobných produkčních zařízení má společnost Australian Gas Networks v plánu i v dalších čtyřech státech Austrálie. Elektrárna v Adelaide je tak první, která je ve fázi spuštění produkce. Společnost Australian Gas Networks je členem skupiny Australian Gas Infrastructure Group, jež provozuje plynovody v Dampier-Bunbury v Západní Austrálii. Austrálie má takzvanou National Hydrogen Strategy na jejíž investici stát vyčlenil 1,9b Australských dolarů.

Zdroj: https://stockhead.com.au/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Sydney
• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Austrálie | Nový Zéland