Jižní Korea investuje 1,1 bilionu wonů do technologií autonomního řízení

Investice v horizontu do roku 2027 se zaměří na autonomii úrovně 4.

Jižní Korea ve středu oznámila, že do roku 2027 plánuje investovat 1,1 bilionu wonů (974 milionů USD) na urychlení vývoje autonomních vozidel úrovně 4 a podporu souvisejících technologií.

Na úrovni 4, jeden stupeň před úplnou autonomií, může vozidlo řídit samo za omezených podmínek a nevyžaduje zásah člověka. V rámci tohoto plánu bude Jižní Korea podporovat 84 projektů na rozvoj propojování informačních a komunikačních technologií, technologií silničního provozu, jakož i služeb vlastního řízení a širšího ekosystému vozidel s vlastním řízením.

Významné jihokorejské technologické a automobilové společnosti také v posledních letech závodily ve vývoji pokročilejších autonomních vozidel. Telekomunikační operátor LG Uplus Corp. v loňském roce uzavřel partnerství s ACE Lab na univerzitě Hanyang a místní společností Controlworks. Chtějí předvést autonomního vozidlo, které může samostatně parkovat pomocí vysokorychlostní 5G sítě LG Uplus.

Jihokorejský automobilový gigant Hyundai Motor Group komercializoval technologii autonomního řízení úrovně 2 a v současné době plánuje odhalit v příštím roce autonomní vozidla úrovně 3, ve kterých bude systém schopen provádět většinu řízení, ale stále vyžaduje lidský zásah.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Soul.
Zdroj: Yonhap
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Software a ICT služby
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí