Jihokorejská společnost bude dodávat baterie pro elektromobily Hyundai a Kia

Nutnost diverzifikace a stabilita dodávek rozhodly. Společnost LG Chem byla vybrána pro dodávky baterií elektrických vozidel (EV) do Hyundai Motor a Kia Motors v hodnotě bilionů KRW.

Oba výrobci automobilů vybrali společnost LG Chem jako svého dodavatele baterií pro EV, která budou sériově vyráběna na začátku roku 2022. Vozidla budou vyráběna na platformě Electric-Global Modular Platform (E-GMP), platformě vyvinuté Hyundai a Kia pro exkluzivní výrobu elektromobilů. Odborníci očekávají, že částka kontraktu bude v řádech bilionů KRW.

Hyundai a Kia plánují v příštích letech zadat několik objednávek na baterie EV. První zakázku udělili SK Innovation. Společnost LG Chem získala druhou objednávku. První sada baterií od SK Innovation bude dodána na konci roku 2021, druhá dávka od LG Chem by měla být dodána od počátku roku 2022.

Hyundai a Kia vybrali společnost LG Chem s ohledem na diverzifikaci a stabilitu zásobovacích linek. Přestože SK Innovation byl vybrán jako první dodavatel, LG Chem v minulosti dodával EV baterie společnosti Hyundai Motor.

Někteří odborníci předvídali, že Samsung SDI se stane druhým dodavatelem, protože vrchní místopředseda Hyundai Motor Group Chung Eui-sun nedávno navštívil Samsung SDI, aby hovořil s místopředsedou společnosti Samsung Electronics Lee Jae-yong. Avšak s ohledem na stabilitu dodávek si oba výrobci vybrali společnost LG Chem.

Zdroj: http://www.businesskorea.co.kr
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest v Soulu.

Pravidelné novinky e-mailem