Jižní Korea na začátku září ruší povinnost testu na covid-19 před vycestováním

Jižní Korea zruší svůj současný požadavek na test na covid-19 před cestou pro přijíždějící cestující, protože vláda věří, že nedávná virová vlna překonala svůj vrchol a šíření omikronu by mělo zpomalovat.

Nové pravidlo přišlo poté, co státní poradní výbor pro infekční choroby doporučil vládě zrušit povinné předcestovní testy polymerázové řetězové reakce (PCR) pro příchozí cestující.

Ilustrační fotografie

„Všichni příchozí cestující, ať už naši státní příslušníci, nebo cizinci, přicházející na palubu letadla nebo lodi, nebudou muset od půlnoci 3. září 2022 odevzdávat negativní test PCR,“ řekl druhý náměstek ministra zdravotnictví Lee Ki-il.

Nové opatření se bude vztahovat na všechny příchozí bez ohledu na jejich očkovací status nebo zemi odjezdu. V současné době musí cestující při vstupu do země prokázat negativní výsledek do 48 hodin od testů PCR nebo do 24 hodin v případě rychlých antigen testů.

Český aplikátor Tugi zlomí strach lidí z injekcí

„Rozhodnutí je v souladu s celosvětovým trendem rušení požadavků negativních testů PCR, avšak v případě propuknutí další varianty je možné, že opět vstupní proceduru rychle zpřísníme,“ řekl Peck Kyong-ran, komisař Korejské agentury pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA).

Cestovatelé stále musejí během prvních 24 hodin po příjezdu do Jižní Koreje podstoupit test PCR, což je minimální opatření, které má zabránit přílivu a šíření jakékoli varianty ze zahraničí. Rychlé antigenní testy nebudou akceptovány.

Vláda uvedla, že plánuje zavést přepracované vakcíny proti covidu-19, o kterých je známo, že jsou účinnější proti omikronové variantě BA.5, dominantní mutaci v současné vlně viru, ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Při očkování budou upřednostněni osoby ve věku 60 a více let a osoby se zvýšeným rizikem nákazy. Úřady také začnou od příštího měsíce povolovat očkování vakcínami SKYCovione, které vyvinula SK Bioscience.

Ve středu Jižní Korea oznámila 103 961 nových infekcí covidu-19, včetně 458 případů ze zahraničí. Zdravotnické úřady a odborníci uvedli, že nedávná virová vlna překonala svůj vrchol a očekávají, že na nějakou dobu dojde k postupnému zpomalování šíření omikronu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí