Zdroj: CzechTrade

Jižní Korea očekává minimální dopad nového omezení japonských exportů na sektor čipů

Odolnost jihokorejských dodavatelských řetězců by měla zabránit kritickému narušení výroby.

Japonská vláda plánuje omezit dodávky 23 typů zařízení používaných při výrobě čipů, včetně čištění, nanášení a leptání, v reakci na snahy Spojených států omezit přístup Číny k pokročilým technologiím výroby čipů. „Japonské rozhodnutí omezit vývoz důležitých zařízení pro výrobu polovodičů pravděpodobně neovlivní jihokorejské podniky,“ uvedlo jihokorejské ministerstvo průmyslu, které rozhodnutí úzce konzultuje s Tokiem.

Ilustrační fotografie

„Jihokorejské společnosti nezaznamenaly potíže se zaváděním souvisejícího vybavení navzdory současným omezením japonského exportu. Plánované zpřísnění má zabránit použití těchto položek pro vojenské účely a nebude mít téměř žádný dopad na naše firmy,“ uvedlo jihokorejské ministerstvo obchodu.

Omezení se netýkají konkrétních zemí. Vyzývá výrobce zařízení, aby žádali o povolení k vývozu svých položek do všech regionů. Japonsko a Jižní Korea vedou rozhovory o posílení ekonomických vazeb. „Budeme podrobně analyzovat nové omezení a nadále pracovat na posílení konkurenceschopnosti našich zařízení, průmyslových materiálů a dílů,“ uvedlo jihokorejské ministerstvo.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Elektronika a elektrotechnika | Investice | Ostatní
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí