Jižní Korea otevře první základnu na výrobu vodíku v metropolitní oblasti

Jižní Korea uspořádala ceremonii u příležitosti dokončení nového závodu na výrobu vodíku ve městě Pyeongtaek, prvního takového zařízení v metropolitní oblast.

Základna v Pyeongtaeku, asi 70 kilometrů jižně od Soulu, je druhým závodem na výrobu vodíku v zemi po prvním závodě ve městě Changwon na jihovýchodě, který je v provozu od konce loňského roku.

Ilustrační fotografie

Očekává se, že závod v Pyeongtaeku bude po nezbytných testech uveden do provozu příští měsíc. Bude schopen vyrobit až sedm tun vodíku denně, což může podle ministerstva obchodu, průmyslu a energetiky vyrobit palivo pro 430 000 vodíkových vozidel ročně.

„Očekává se, že plánovaný provoz nového závodu sníží náklady na distribuci paliva a posílí konkurenceschopnost vodíkového průmyslu v zemi,“ uvedlo korejské ministerstvo průmyslu. 

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

V současné době má Soul a okolní metropolitní oblast 33 vodíkových čerpacích stanic. Jižní Korea usiluje o zřízení celkem sedmi menších výrobních základen na výrobu vodíku po celé zemi do konce tohoto roku ve snaze podpořit vodíkovou ekonomiku jako nový motor růstu.

Elektromobil s vodíkovými palivovými články uvolňuje pouze vodní páru, protože přeměňuje uložený vodík na elektřinu, která roztáčí motor. Globální výrobci automobilů se předhánějí v tom, kdo bude šetrnější k životnímu prostředí, na pozadí zpřísnění předpisů o emisích skleníkových plynů, které podle vědců mohou za globální oteplování.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí