Zdroj: CzechTrade

Jižní Korea plánuje spustit komerční sítě 6G v roce 2028

Závod o zavedení sítě šesté generace nabírá na obrátkách. Jižní Korea plánuje spustit síť šesté generace už o dva roky dříve oproti původnímu plánu, tedy v roce 2028.

Snaží se tak zajistit si brzkou dominanci budoucích bezdrátových frekvencí. V rámci plánu K-Network 2030 jihokorejská vláda urychlí spuštění komerční sítě 6G prostřednictvím zajištění špičkových technologií 6G, inovací softwarové mobilní sítě nové generace a posílení dodavatelského řetězce sítě.

Ilustrační fotografie

Vláda zároveň podpoří místní společnosti, aby vyráběly materiály, díly a zařízení pro technologii 6G domesticky a vyvinuly otevřenou síť RAN neboli otevřenou rádiovou přístupovou síť, která je kompatibilní s jakýmkoli mobilním zařízením a umožní mobilním operátorům a podnikům nabízet flexibilní služby.

Pro tento plán ministerstvo ICT připravuje studii proveditelnosti pro výzkumný a vývojový projekt základních technologií 6G v hodnotě za 625,3 miliardy wonů (481,7 milionu dolarů).

Optická kabeláž od výrobce z Jihlavska slouží vojskům NATO i armádě Ukrajiny

Cílem pokročilého plánu je pomoci zemi udržet si vedoucí pozici v celosvětové konkurenci o budoucí síťovou infrastrukturu, aby uspokojila rostoucí poptávku po vyšší rychlosti a nižší prodlevě v bezdrátové komunikaci.

Podle německé analytické firmy IPlytics vedla Jižní Korea ve vývoji 5G s vysokým počtem 5G patentů. Předchozímu vývoji technologie 4G dominovaly převážně americké a evropské společnosti. Čtvrtá největší asijská ekonomika se loni podílela 25,9 procenta na počtu patentů 5G. Byla v těsném závěsu za lídrem trhu – Čínou – s 26,8 procenty.

Jihokorejská vláda uvedla, že v nadcházející soutěži o patenty sítě 6G plánuje toto číslo zvýšit na 30 procent nebo více.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Ostatní | Služby
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí

Doporučujeme