Zdroj: CzechTrade

Jižní Korea posílí předpisy omezující zneužívání tržní síly platforemních společností

Jihokorejská vláda posílí právní a administrativní předpisy, aby omezila nadměrnou koncentraci moci na místním trhu platforem vedeném technologickými giganty Naver a Kakao.

Dle komplexního plánu ministerstva vědy a ICT, komise pro spravedlivý obchod a dalších vládních agentur vláda vytvoří novou směrnici zaměřenou na podniky s digitálními platformami, která rozpracuje konkrétní případy porušování pravidel v tomto sektoru.

Ilustrační fotografie

Úřady rovněž zrevidují antimonopolní zákony, aby zpřísnily rozhodovací procesy o kontrolách fúzí a akvizic ve snaze zbrzdit obchodní expanzi místních provozovatelů platforem. Další nekalé obchodní praktiky v obchodech s aplikacemi, včetně povinných platebních systémů v aplikaci, budou podléhat vládnímu plánu přísného monitorování, dodala vláda.

Plán také vyžaduje, aby místní provozovatelé platforem, jako jsou Naver a Kakao, vybudovali samostatná záložní datová centra, aby se předešlo přerušení služeb v případě živelných katastrof. Jihokorejská vláda se zavázala, že přijde s opatřeními, která položí základy spravedlivé hospodářské soutěže na trhu online platforem po celostátním výpadku služeb způsobeném požárem v datovém centru Kakao.

Dominantní chatovací messenger firmy Kakao, KakaoTalk, který má 43 milionů uživatelů v zemi s 51 miliony obyvatel, byl zasažen požárem, což vedlo k masivnímu narušení služeb spojených s aplikací, od sociálních sítí a podnikání až po finance a dopravu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Bezpečnost | Kreativní průmysly | Obchod | Ostatní
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí