Zdroj: CzechTrade

Jižní Korea spouští projektový tým na výzkum malého modulárního reaktoru

Jižní Korea sází na osvědčenou spolupráci mezi vládou a soukromým sektorem.

Jižní Korea zahájila vládní projekt na podporu výzkumu a vývoje domácího malého modulárního reaktoru (SMR) ve snaze stát se lídrem na globálním trhu rozvíjejícího se energetického sektoru. Projekt má hodnotu 399,2 miliardy wonů (305,4 milionu dolarů).

Ilustrační fotografie

Projekt společně vedou Ministerstvo vědy a ICT a Ministerstvo obchodu, průmyslu a energetiky. Zaměřuje se na vývoj inovativního SMR nové generace do roku 2028.

Na projektu se také podílejí státní energetické firmy a soukromé společnosti, včetně Korea Hydro & Nuclear Power, Samsung C&T a POSCO E&C. Jako pokročilé jaderné reaktory mají SMR výkon až 300 megawattů na jednotku, což je asi jedna třetina výrobní kapacity tradičních jaderných reaktorů, a mohou produkovat velké množství nízkouhlíkové elektřiny.

SMR mohou být instalovány v místech, která nejsou vhodná pro velké jaderné elektrárny, a podle expertů snižují náklady a dobu výstavby. „Aby bylo možné včas vyvinout inovativní SMR a zajistit konkurenceschopnost, je důležitá spolupráce mezi vládou a soukromým sektorem,“ míní ministr vědy Lee Jong-ho a dodává: „Pro úspěch projektu vláda poskytne plnou podporu.“

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Energetika | Ostatní

Doporučujeme