Jižní Korea zpřísní kontroly příletů z Francie, Německa, Španělska, Velké Británie a Nizozemska

Kromě cestujících z Itálie, Íránu a Číny zpřísní Jižní Korea kvůli zvýšenému počtu případů COVID-19 vstupní opatření pro dalších 5 evropských zemí.

V Jižní Koreji bylo hlášeno několik nových pacientů s koronavirem v souvislosti s jejich cestami do Evropy, zejména virem zasažené Itálie, což vedlo zdravotnické úřady k tomu, aby zvýšily ochranu před dalšími možnými případy.

Korejské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) uvedlo, že od neděle budou vůči cestujícím z Německa, Španělska, Velké Británie a Nizozemska uplatňovat přísná karanténní opatření.

Zvýšeným karanténním opatřením rovněž podléhají ti, kteří do Koreje přilétají přes Dubaj a Moskvu, pokud byli v předchozích dvou týdnech v Evropě.

Celkový počet pacientů COVID-19 v Evropě překročil 18 000, přičemž Itálie ve středu zaznamenala 2313 nových případů, což je největší denní nárůst. Celkový počet infekcí v Itálii se zvýšil na 12 462, počet obětí na 827.

Počínaje čtvrtkem budou všichni lidé, kteří přijíždějí do Jižní Koreje po návštěvě Itálie a Íránu, povinni podstoupit měření teploty a předložit doklady o svém zdravotním stavu. Tyto požadavky byly doposud kladeny na lidi, kteří navštívili pevninskou Čínu, Macao a Hongkong.

Zdroj: Korea Times
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest v Soulu.

Další informace hledejte na www.businessinfo.cz/koronavirus

Pravidelné novinky e-mailem