Kabelové spojení Karibiku a Střední Ameriky má být spuštěné do provozu v roce 2024

Společnost podmořských kabelů Ocean Networks vybuduje systém, který spojí americkou West Palm Beach na Floridě s Balboa v Panamě s plánovanými dalšími propojeními s jinými zeměmi na této trase. Plánují se vazby na Kubu (Havana), Grand Cayman (George Town), Guatemalu (Puerto Barrios), Jamajku (Kingston), Honduras (Puerto Lempira), Nikaraguu (Bluefields) a Kostariku (Limón).

„Pod značkou Caribbean Express (CX) bude systém otevřen jakémukoli operátorovi nebo zákazníkovi, bude využívat nejnovější technologii multiplexování prostorového dělení (SDM) a bude mít 18 párů optických vláken,“ uvedl Ocean Networks. Kabel bude napojen také v Mexiku (Cancun) a Kolumbii (Cartagena).

Systém CX je navržen tak, aby uspokojil poptávku středoamerických trhů s nižší latencí konektivity k NAP (přístupový bod k síti) v Severní a Jižní Americe, který se nachází v Miami a Jacksonville na Floridě. Předpokládaný termín dokončení je první čtvrtletí roku 2024. Celkový rozpočet na projekt se pohybuje kolem 300 milionů amerických dolarů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: www.bnamericas.com
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Služby | Software a ICT služby