Kabinet SAE schválil zásadní revizi vízového systému do září

Nový model v některých případech ruší nutnost získat sponzora. Lidé, kteří vstoupí do země jako návštěvníci, budou moci zůstat 60 dní namísto současných 30 dní.

Změny vstoupí v platnost už v září (Upozornění CzechTrade SAE: Občané Shengenského prostoru, kam spadá ČR, využívají se SAE bezvízový styk, a to po dobu nejdéle 90 dní.)

Ilustrační fotografie

Rodiče mohou sponzorovat své děti mužského pohlaví až do věku 25 let, tedy do 18 let, což jim umožní zůstat v SAE i po ukončení školy a studia. Poprvé byla tato možnost stanovena na září 2021.

Rozšířen bude také systém zlatých víz a k dispozici budou nová vstupní víza, která usnadní návštěvu země uchazečům o zaměstnání, zejména absolventům.

České technologie triumfovaly na Světové výstavě Expo v Dubaji

Kvalifikovaní odborníci s platem 30 000 AED(8 100 USD) měsíčně a více budou mít snazší možnost získat zlaté vízum. O změnách, které v pondělí schválil šejk Mohammed bin Rašíd, premiér a vládce Dubaje, informovala mediální kancelář vlády SAE.

Oznámení je formální ratifikací řady nedávných vízových změn kabinetem a nových podrobností a rozhodnutí, které jsou známy jako prováděcí nařízení. „Nový systém vstupu a pobytu je zaměřen na přilákání a udržení světových talentů a kvalifikovaných pracovníků,“ uvádí se v prohlášení mediálního úřadu. Flexibilnější víza zvýší konkurenceschopnost a flexibilitu pracovního trhu a podpoří vysoký pocit stability mezi obyvateli a rodinami SAE.

Blíže: The National News
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v SAE

• Témata: Ekonomika ve světě