Zdroj: CzechTrade

Kamenné prodejny nabízejí nekonečný sklad už i v Brazílii

Po pandemii se brazilští zákazníci znovu vrací do kamenných prodejen. Mohou k tomu využít technologie přejaté z online nakupování.

Po ukončení pandemie dosáhly tržby v březnu tohoto roku v kamenných obchodech opět růstu, a to o 42 % ve srovnání s březnem 2020. Ne však na úkor online nákupů, ty za stejné období také vzrostly o více než 21 %.

Ilustrační fotografie

S praktickým řešením propojení těchto dvou světů přišla holandská společnost Adyen, skrze Adobe Commerce. Partnerství těchto dvou společností dalo vzniknout Adobe Experience Cloud, jež integruje fyzický obchod s nekonečným regálem virtuálního obchodu, což umožňuje zákazníkovi provést nákup, i když obchod nemá daný produkt zrovna na prodejně.

Z průzkumu provedeného firmou Adyen také vyplývá, že zákazník je stále náročnější a v případě nespokojenosti by se v 70 % nevrátil nakupovat zboží do stejného obchodu. Systém tak může obchodník zužitkovat na investice do maloobchodního designu, nabízet širokou škálu zboží a soustředit se na osobnější přístup k zákazníkovi.

Jak vypadá mistrovská židle? Přečtěte si o nábytkářské značce Master and Master

V praxi si tedy zákazník může objednat zboží přímo na prodejně s dodáním domů. Platbu však provede fyzicky, čímž získá maloobchodník další výhody. Sníží se riziko podvodných plateb a s tím spojené náklady na vrácení částky, jež byla již zúčtována.

Systém rovněž generuje data, díky kterým prodejce může inteligentněji nakupovat zboží či vybrat lepší místo pro svůj fyzický obchod. Společnost Adyen působí v Brazílii od roku 2011 a stojí za integrací populárních platebních metod jako např. faktur s čárovými kódy či tzv. PIXem. Platební modul Adyen je velmi jednoduchý, jeho instalace trvá pouhých 25 minut.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie.
Zdroj: exame.com

• Oblasti podnikání: Obchod | Ostatní | Služby | Software a ICT služby
• Teritorium: Amerika | Brazílie | Zahraničí

Doporučujeme