Zdroj: CzechTrade

Kanada podpoří dalších 15 AI projektů 117 miliony dolarů

Kanadský inovační cluster SCALE AI investoval od roku 2019 více než 500 milionů kanadských dolarů do firem na kanadském trhu.

Kanadský ministr inovace, vědy a průmyslu François-Philippe Champagne 14. února oznámil zatím největší vlnu investic do projektů aplikujících AI do průmyslu. Podpora dosáhne 117 milionů kanadských dolarů. Podpořené projekty pochází z odvětví výroby, retailu, zemědělství a vývoje inovativních řešení využívajících umělou inteligenci (AI) pro podniky.

Ilustrační fotografie

SCALE AI je kanadský inovační cluster. Financují ho federální vláda a privátní investoři. Zaměřuje se na podporu zavedení AI v nejrůznějších průmyslových odvětvích v Kanadě. Cluster od svého vzniku v roce 2019 podpořil bezmála 90 průmyslových projektů s celkovými investicemi přesahujícími půl miliardy kanadských dolarů. Zhruba 62 procent investic pochází od soukromých průmyslových subjektů.

Velké i malé kanadské společnosti čím dál více závisí na AI, aby obstály v mezinárodní konkurenci. Firmy podpořené SCALE AI si udrží stoprocentní duševní vlastnictví svých produktů v oblasti aplikace AI. Právě SCALE AI by měl napomoci Kanadě v dosažení pozice světového lídra v aplikaci AI.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Canadian Manufacturing

• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí

Doporučujeme