Zdroj: CzechTrade

Kanada posiluje ochranu průmyslu s kritickými minerály

Kanada, USA, Velká Británie a další země založily nové partnerství pro zabezpečení dodavatelského řetězce kritických minerálů. To všechno na pozadí rostoucí celosvětové poptávky.

Kanadská federální vláda se chystá vybudovat odolné dodavatelské řetězce kritických minerálů s podobně smýšlejícími partnerskými zeměmi. Země na konci minulého roku načrtla soubor nových pravidel, která mají ochránit průmysl spojený s kritickými minerály před vstupem zahraničních společností napojených na cizí vlády.

Ilustrační fotografie

„Přestože i nadále vítáme přímé zahraniční investice do země, které vedou k tomuto cíli, Kanada bude jednat rozhodně, kdykoli investice ohrozí náš národní zájem a dodavatelské řetězce kritických minerálů,“ uvedli ministr průmyslu Francois-Philippe Champagne a ministr nerostného bohatství Jonathan Wilkinson ve společném prohlášení.

Od začátku listopadu investice a zapojení firem vlastněných cizími vládami podléhají přísnému schvalovacímu řízení, který má jejich existenci povolit pouze ve výjimečných případech. Důvodem pro zákaz zapojení takového zahraničního podniku bude pravděpodobně vyšší význam dané části dodavatelského řetězce pro zajištění celkové bezpečnosti průmyslu s kritickými minerály v Kanadě.

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

Kanada se pyšní velkými nalezišti kritických minerálů jako jsou nikl a kobalt, tedy minerály, které jsou potřeba pro vývoj a výrobu čistých energetických zdrojů a dalších technologií. Očekává se, že poptávka po těchto nerostných surovinách v následujících desetiletích prudce stoupne.

Kanada, USA, Velká Británie a další země letos založily nové partnerství cílící na zabezpečení dodavatelského řetězce kritických minerálů na pozadí rostoucí celosvětové poptávky.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Reuters.

• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí

Doporučujeme