Zdroj: CzechTrade

Kanada zavede úlevy na daních pro čisté energie

Kanada se chystá spustit nový růstový fond na podporu zelených energií. Má na to balík 15ti miliard kanadských dolarů.

Kanada v listopadu oznámila, že se chystá zavést úlevy na daních v podobě takzvaných daňových kreditů pro čisté technologie v hodnotě až 30 procent nákladů investice. Rozhodnutí o štědřejší podpoře zeleným energiím by mělo zamezit konkurenční výhodě USA v tomto odvětví ekonomiky.

Ilustrační fotografie

Kanada se dále chystá spustit nový růstový fond na podporu zelených energií, který byl oznámen již letos v dubnu. Tento fond poskytne finanční prostředky celkové hodnoty 15 miliard kanadských dolarů pro snížení rizika investic do nových technologií a infrastruktury.

Daňové kredity budou podle kanadské ministryně financí Chrystie Freeland nabídnuty investorům do technologií s celkově nulovými emisemi, čistého vodíku a baterií. Kanadská strategie je vnímána jako reakce na americký říjnový balíček pro boj proti inflaci (Inflation Reduction Act), který nabízí odměny spotřebitelům i firmám, které se rozhodnou k tranzici k nižším emisím uhlíku.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Kanada v listopadu odsouhlasila dvouprocentní daň na nákup vlastních akcií korporacemi, která má za cíl motivovat velké firmy k reinvestování zisků do svých zaměstnanců a podniků. Tato daň by měla vygenerovat za pět let od svého zavedení v lednu 2024 přibližně 2,1 miliardy kanadských dolarů.

Kanada dále oznámila, že se chystá v rozpočtu na příští rok oznámit další opatření pro zvednutí výrobní konkurenceschopnosti kanadské ekonomiky

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Reuters.

• Oblasti podnikání: Energetika

Doporučujeme