Kanadská federální vláda investuje 40 milionů kanadských dolarů do čistých energií v Québecu

Peníze poputují především k malým a středním firmám, které operují v oblasti čistých energií a ochrany životního prostředí.

Kanadské ministerstvo oznámilo investici o hodnotě 40 milionů kanadských dolarů do 20 projektů podniků a organizací v provincii Québec podporující posílení ekonomického potenciálu Kanady. Jedná se o strategické investice do projektů, které mají snížit dopad kanadské ekonomiky na životní prostředí a posílit orientaci kanadské ekonomiky k více zelené a udržitelné budoucnosti.

Ilustrační fotografie

Federální vláda dne 7. února 2022 oznámila příspěvek o hodnotě 950 tisíc kanadských dolarů pro Sherbrooke OEM. Tento příspěvek umožní Sherbroke OEM zlepšit svou produktivitu a výrobní kapacitu.

Sherbrooke OEM je lídrem v recyklaci odpadu, specializuje se na design, výrobu a integraci zařízení pro recyklaci vyrobených na zakázku jako jsou pojízdné pásy, trommel sceen (budnové prosévací stroje), optické třídící systémy a separátory pro karton a vlákno.

Sherbrooke OEM je rodinnou firmou založenou v roce 1997, která slaví úspěch v Kanadě i USA. Díky této vládní investici si firma plánuje pořídit plně automatizovaný digitální systém pro řezání laserem. Se zmíněným novým zařízením by měl podnik zmírnit ztráty, nabýt úspor a uvolnit zaměstnance pro práci na úkolech s vyšší přidanou hodnotou.

„Naše vláda si uvědomuje důležitost výrobního sektoru jako priority pro prosperitu našich komunit. Malé a střední podniky jsou integrovanou součástí našeho plánu pro zelené, více udržitelné uzdravení ekonomiky. To je důvodem, proč naše vláda podpořila Sherbrooke OEM v jejich snaze podpořit produktivitu, zvýšit svou výrobní kapacitu a podporuje kolektivní snahu snížit emise skleníkových plynů,“ uvedl Pascale St-Onge, ministr sportu a ministr odpovědný za ekonomický rozvoj provincie Québec.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada
Zdroj: Canadian Manufacturing

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Investice | Voda, odpady a životní prostředí
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí