Kanadská federální vláda zavedla další finanční pomoc pro podniky postižené opatřeními spojenými s pandemií

Nové programy pro období od 24. října 2021 do 7. května 2022 zemi vyjdou na 7,9 miliardy kanadských dolarů.

Kanada se na konci letošního října rozhodla neprodloužit širokospektré podpůrné programy pro firmy a jednotlivce. Ministryně financí Kanady Chrystia Freeland uvedla jako důvod pro toto rozhodnutí uspokojující oživení kanadské ekonomiky.

Ilustrační fotografie

Ottawa namísto předešlých programů zavedla více zacílenou a méně nákladnou pomoc pro nejhůře postižené sektory ekonomiky jako je cestovní ruch.

Tyto nové programy pro období 24. října až 7. května 2022 by podle ministryně Freeland měly stát celkem 7,9 miliardy kanadských dolarů (6,4 amerických dolarů). Vláda premiéra Justina Trudeau na podporu firem i jednotlivců již vynaložila zhruba 289 miliard kanadských dolarů, a dovedla tak státní dluh i vládní deficit do rekordních výšek.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

„Naše ekonomika znovu posiluje a my vyhráváme boj proti covid-19,“ nechala se ministryně Freeland slyšet před reportéry.

Ottawa se v následujících několika měsících zaměří na pomoc hotelům, restauracím a cestovním agenturám, které stále čelí restrikcím provozu. Kanadská vláda se dále chystá pokračovat s finanční podporou na pokrytí nákladů za nájem pro firmy, které prokáží přetrvávající vážné ztráty zisku. Třetí program je zacílen na společnosti, které by mohly utrpět, pokud budou ohlášeny nové lockdowny.

Vládní představitelé federální vlády a deseti provinčních vlád Kanady dále odsouhlasily jednotný elektronický očkovací průkaz pro účely vnitrostátního i přeshraničního cestování.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Reuters

• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas | Služby
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí