Kanadská provincie Québec investuje 7,5 miliardy dolarů do leteckého průmyslu

Dalším cílem vládních investic v leteckém sektoru Québecu má být podpora rozvoje a udržení talentu.

Průmyslový klastr leteckého a kosmického průmyslu Aéro Montréal situovaný v kanadské provincii Québec má obdržet investice v celkové hodnotě 7,5 miliardy kanadských dolarů z fondu provincie pro výzkum a investiční strategii inovací v období mezi lety 2022 a 2027. Investice mají Aéro Montréal pomoci s vynálezy, rozvojem a komercializací.

Ilustrační fotografie

Ze zmíněných 7,5 miliardy kanadských dolarů má 1,3 miliardy putovat na rozpočtové intervence, 600 milionů na finanční intervence v investičním kapitálu a 75 milionů na investice do Infrastrukturního plánu Québecu. Podle Aéro Montréal má tato vládní investice podpořit vstřícné prostředí pro společnosti v sektoru letectví a přidružených odvětví.

„V průběhu posledních desetiletí Québec vyvinul úspěšný letecký a kosmický sektor, který se těší strategické pozici v národním i mezinárodním měřítku,“ uvedla Suzanne M. Benoît, prezidentka Aéro Montréal.

Jaké nové typy letounů nabízejí tuzemští výrobci?

Podle klustru Aéro Montréal mohou za růst a význam leteckého sektoru v Québecu především dva komplementární faktory – posílená spolupráce mezi soukromými a veřejnými výzkumnými komunitami a urychlený rozvoj talentu v rámci univerzit díky tisícům stáží v odvětví.

Na podporu rozvoje talentu v leteckém průmyslu má být v Québecu vynaloženo dalších 288,9 milionu kanadských dolarů v průběhu následujících pěti let.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Canadian Manufacturing

• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Letecký průmysl | Průmysl
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí