Zdroj: CzechTrade

Kanadská vláda investuje 30 milionů dolarů do AI

Kanadská investice poputuje k projektu za 120,8 milionu kanadských dolarů na vývoj prvního operativního multifunkčního robota s lidskou inteligencí.

Kanadská vláda investuje 30 milionů dolarů do projektu AI a robotické firmy Sanctuary Cognitive Systems Corporation se sídlem ve Vancouveru. Investice bude vyplacena prostřednictvím kanadského Fondu pro strategickou inovaci (the Strategic Innovation Fund), který do ledna 2023 podpořil celkem 107 projektů financemi za 6,9 miliardy kanadských dolarů.

Ilustrační fotografie

Roboti společnosti Sanctuary Cognitive Systems Corporation by měli být schopni vykonávat fyzickou práci v oblastech, kde hrozí nebezpečí úrazu, například v atomových a chemických zařízeních, či v těžebním nebo zbrojním průmyslu. Uplatnění by se mohlo najít i ve vesmírů, či v oblastech, kde v současné době v Kanadě panuje nedostatek pracovní síly – zde je řeč především o zdravotnictví, či průmyslové výrobě.

Kanadský Fond pro strategickou inovaci podporuje především projekty z oblasti ekologicky čistých technologií, leteckého a vesmírného průmyslu, polovodičů, automobilového průmyslu, zdravotního průmyslu a farmacie, zemědělství, či nerostných surovin.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Canadian Manufacturing

• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí

Doporučujeme