Kanadská vláda investuje 5 milionů dolarů do vývoje prvního kanadského elektromobilu

Oblast kanadské provincie Ontario Windsor-Essex, kde se míněný projekt uskuteční, těží ze své polohy v centru kanadského automobilového průmyslu.

Kanadská federální vláda se rozhodla k investici 5 milionů kanadských dolarů na podporu vývoje prvního kanadského bezemisního automobilu. Investice poputuje k Automotive Parks Manufacturer’s Association (APMA) na projekt s názvem „Project Arrow“, jenž má za cíl vývoj prvního bezemisního automobilu v domácím automobilovém průmyslu.

Oblast kanadské provincie Ontario Windsor-Essex, kde se míněný projekt uskuteční, těží ze své polohy v centru kanadského automobilového průmyslu. APMA plánuje využít kontaktů automobilového průmyslu jižního Ontaria k propojení klíčových partnerů z oblasti designu a inženýrství, tak aby se na vývoji samotného automobilu, i jeho digitální verze, podíleli místní experti z mnoha oborů.

Jednou z klíčových aktivit projektu bude vytvoření digitálního konceptu vozidla, který bude využit jako virtuální platforma pro testování a zároveň i detailní plán pro zhotovení fyzického modelu vozidla. Na digitálním konceptu elektromobilu bude pracovat Virtual Reality CAVE financovaná kanadskou vládou.

Podle kanadské vlády by tato investice měla podpořit vznik 80 pracovních míst, přitáhnout další zdroje v hodnotě 6,6 milionu kanadských dolarů a podpořit přibližně 40 dodavatelů z automobilového a technologického sektoru.

Naše vláda tvrdě pracuje na tom zajistit, aby budoucnost Kanady byla zdravější, spravedlivější, zelenější a více prosperující. Investice jako je ta dnešní do „Project Arrow“ podpoří elektrifikaci v automobilovém a zpracovatelském průmyslu naší země, a posune nás tak k vládnímu cíli budoucnosti Kanady s nulovými emisemi,“ uvedla ministryně ekonomického rozvoje a oficiálních jazyků, Mélanie Joly.

Vypracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Kanadě

Zdroj: CTV Windsor
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí