Kanadská vláda podpoří satelitní systém pro detekci emisí

Iniciativa kanadské vlády SDTC investovala již přes 1,38 miliardy kanadských dolarů do 460 společností z oboru čistých technologií ve snaze udržet si pozici světového lídra na poli zelených technologií.

Kanadská federální vláda podporuje růst zelené ekonomiky skrze partnerství s firmami z oblasti inovací. Ministr pro inovace, vědu a průmysl François-Philippe Champagne spolu s ministrem pro životní prostředí a změnu klimatu Stevenem Guilbeaultem 3. listopadu oznámili investici ve výší 20 milionů kanadských dolarů do GHGSat (start-upu se sídlem v Montrealu), skrze iniciativu Sustainable Development Technology Canada (SDTC). Jedná se již o třetí vládní investici do GHGSat a součást dlouhodobé spolupráce, která zmíněné společnosti pomohla stát se mezinárodním lídrem v sektoru. Iniciativa SDTC finančně podpořila již několik set společností.

Ilustrační fotografie

GHGSat finanční podporu využije pro rozšíření počtu svých high-tech satelitů, které sledují emise skleníkových plynů z oběžné dráhy kolem Země. GHGSat je dnes jedinou společností na světě, která je schopná odhalit emise methanu ze zdrojů stokrát menších, než jsou ty detekované jinými satelity.

Kanadská vláda se zavázala investovat do čistých technologií, které poskytují základy pro silnější, ekologičtější a více udržitelnou ekonomiku. Investice mají Kanadě pomoci dosáhnout silnější ekonomiky a současně zajistit dostání klimatickým závazkům pro rok 2030 a dosažení čistých nulových emisí skleníkových plynů do roku 2050.

SDTC je nezávislým federálním fondem, který podporuje společnosti s potenciálem stát se světovými lídry v technologiích životního prostředí, např. v boji se změnou klimatu, či znečištěním životního prostředí. SDTC je největším finančním podporovatelem podnikání v čistých technologiích v Kanadě. Finanční podpora SDTC je výraznou pomocí firmám obstát v silné konkurenci na světovém trhu.

SDTC již investovala přes 1,38 miliardy kanadských dolarů do 460 společností, které souhrnně generují roční příjmy ve výši 2,8 miliardy kanadských dolarů, vytvořily 16 930 pracovních míst, přinesly 177 nových technologií na kanadský trh a snižují emise oxidu uhličitého o 22,4 megatuny za rok.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada
Zdroj: Innovation, Science and Economic Development Canada
• Oblasti podnikání: Investice | Voda, odpady a životní prostředí
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí