Zdroj: CzechTrade

Kanadská vláda podpoří Volkswagen 13 miliardami dolarů pro výstavbu továrny na baterie

Volkswagen se připojil ke společnostem LG Energy Solutions a Stellantis NV ve společném podniku výstavby giga továrny na baterie do elektromobilů v Kanadě.

Kanada láká evropské výrobce automobilů k výrobě komponentů v zemi pro splnění podmínek nového amerického klimatického zákona, který bude dotovat koupě elektromobilů, které mají minimálně 50 procent komponentů vyrobených v Severní Americe.

Ilustrační fotografie

Kanadská federální vláda se na konci dubna zavázala poskytnout Volkswagenu až 13 miliard kanadských dolarů na výstavbu jeho první severoamerické továrny na baterie. Kanada a Volkswagen se společně zavázaly k investici minimálně 20 miliard kanadských dolarů na výstavbu giga továrny na baterie do elektromobilů v St. Thomas v Ontariu (nejlidnatější provincii v Kanadě a klíčovém průmyslovém motoru země). Jedná se o největší investici do kanadského dodavatelského řetězce pro baterie do elektromobilů.

Kanadská federální vláda poskytne 13,2 miliardy dolarů ve výrobních daňových kreditech do roku 2032, čímž vyrovná dotace americké vlády pro sektor výroby elektromobilů o hodnotě 35 amerických dolarů za kWh. Kanadská vláda dále poskytne grant ve výší 700 milionů dolarů.

ExportMag.cz: Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Provinční ontarijská vláda poskytne přímé investice 500 milionů kanadských dolarů a opravu infrastruktury v hodnotě stovek milionů dolarů.

Kanadský premiér Justin Trudeau uvedl, že továrna v následujících desetiletích přispěje více než 200 miliard dolarů kanadské ekonomice a označil připravovanou giga továrnu za kotvu kanadského dodavatelského řetězce pro elektromobily.

Nová továrna Volkswagenu by měla ročně vyrobit baterie pro více než milion automobilů. Továrna by měla začít vyrábět v roce 2027. 

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Reuters.

• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí

Doporučujeme