Kanadské město Calgary bylo oceněno jako třetí nejlepší město pro život

Calgary se posunulo na třetí místo v celosvětovém žebříčku nejlepších měst pro život podle the Economist Intelligence Unit.

Calgary se na žebříčku the Economist aktualizovaného každý rok umístilo nejlépe ze všech severoamerických měst, o příčku se dělí se švýcarským Curychem. Na první pozici se umístila Vídeň a na druhém místě Kodaň.

Ilustrační fotografie

The Economist Intelligence Unit uvádí, že jejich žebříček kvantifikuje výzvy a překážky pro životní styl jedince žijícího ve 173 sledovaných městech na světě v současných ekonomických podmínkách.

Města jsou hodnocena body v rozmezí od 1 do 100, a to v šesti kategoriích, kterými jsou stabilita, zdravotnictví, kultura, životní prostředí, vzdělávání a infrastruktura. Calgary se umisťuje na předních místech celkového žebříčku už od roku 2008. Tato metropole v západní provincii Alberta letos dostala plné ohodnocení pro kulturu, životní prostředí a vzdělávání.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

„Více obyvatel Calgary vypráví o svém životě v tomto městě a více lidí je registruje,“ uvedl Jyoti Gondek, starosta města Calgary. „Náš postup vzhůru v žebříčku nejlepších měst pro život na světě odráží srdečnou povahu našeho města, cenovou dostupnost bydlení a příležitosti pro zdejší podnikatele. Vyzařujeme optimismus a zveme i ostatní lidi, aby se přidali k nám ve vytváření budoucnosti pro naše město.“

The Economist Intelligence Unit je výzkumnou a analytickou divizí The Economist Group, sesterské společnosti týdeníku the Economist.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: calgaryeconomicdevelopment.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí