Zdroj: CzechTrade

Kanadští výrobci a exportéři apelují na vládu k podpoře průmyslové výroby

Nedostatek pracovní síly a přetrvávající překážky v dodavatelských řetězcích mají podle CME za následek nedostatečně uspokojenou poptávku na kanadském trhu a s ní spojenou inflaci.

Kanadská asociace výrobců a exportérů (Canadian Manufacturers & Exporters – CME) uvedla, že se chystá podpořit kroky kanadské centrální banky v boji proti rekordní inflaci a že je schopná sehrát klíčovou roli po boku centrální banky v boji proti této inflaci. Jako odměnu asociace od federální vlády požaduje, aby vláda označila podporu výrobní produkce jako svoji současnou prioritu.

Ilustrační fotografie

„Centrální banka není v tomto boji osamocena. Výrobci mají důležitou úlohu. My vyrábíme statky, které spotřebitelé shánějí. Když se nám nepodaří uspokojit jejich poptávku, ceny a inflace vzrostou. Jestliže se nám dostane prostředků, které potřebujeme, můžeme navýšit naši produkci, a snížit tak inflaci,“ uvedl Dennis Darby, prezident a CEO CME.

Představitelé CME se sešli se zaměstnanci kanadské centrální banky a kanadské federální vlády ve snaze urgovat obě instituce k podpoře výrobního průmyslu v boji s nedostatkem pracovní síly a překážkami v dodavatelských řetězcích. Úspěšné vyřešení těchto dvou výzev je klíčové pro růst produkce v tomto sektoru, snížení spotřebních cen statků, a s tím spojené snížení inflace.

Asociace dále tvrdí, že podpora nabídkové části ekonomiky nevede k silnému růstu, ale k ekonomice, která je lépe schopna ustát inflační tlaky. CME požaduje po vládě mimo jiné vyřešení procesních zpoždění v imigraci pracovní síly do země, investice do dopravní a obchodní infrastruktury.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Canadian Manufacturing.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Průmysl
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí