Karibik připravuje nové projekty k rozvoji cestovního ruchu

Dominikánská republika a Jamajka propagují velké turistické projekty zaměřené na rozvoj nemovitostí a doplňkovou infrastrukturu, jako je například nové letiště.

Vládou upřednostňovaný turistický projekt za tři miliardy dolarů Pedernales se nachází v dominikánské provincii Cabo Rojo. Nabízí široké možnosti pro PPP projekty.

Ilustrační fotografie

Pedernales je komplexem 3000 míst rozmístěných v oblasti 300 km mezi hlavním městem Santo Domingo a hranicí s Haiti. Developerský projekt bude potřebovat nové letiště, infrastrukturu obnovitelné energie pro výrobu 50 kW, přístupové cesty a další základní infrastrukturu.

Práce začaly letos v květnu a vláda je plánuje provést ve čtyřech etapách s financováním z rozvojových bank. V červenci byla zahájena studia vlivu na životní prostředí nového letiště a mexická inženýrská společnost Cipro získala zakázku na vodovodní a kanalizační systém zahrnující rozvod pitné vody, sanitární kanalizaci a čističku odpadních vod.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Jamajka plánuje dva nové megaresorty, aby přilákala více než miliardu dolarů v investicích do infrastruktury. Součástí luxusních hotelů budou sportovní a rekreační zařízení, nákupní centra a kasina. Oba turistické komplexy mají být postaveny do tří let.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: BNAmericas.com