Zdroj: CzechTrade

Kazachstán má nový závod na chov drůbeže a zpracování masa a vajec

Výše investice v první etapě výstavby nového kazašského závodu činila 33,5 miliardy tenge. V regionu Almaty byl spuštěn jeden z největších závodů v Kazachstánu na výrobu a zpracování drůbežího masa.

Drůbeží komplex s uzavřeným cyklem Prima Kus LLP snesl první várku vajec. Očekává se, že hotové výrobky v závodě budou přijaty v prvním čtvrtletí roku 2023.

Ilustrační fotografie

Výstavba drůbežího komplexu začala v květnu 2021 v ujgurském okrese v regionu Almaty. Výše investic v první etapě výstavby činila 33,5 miliardy tenge, v podniku bylo vytvořeno 400 pracovních míst. Otevření exportně orientovaného podniku podpořila národní exportní společnost KazakhExport.

„Výše podpory pro nástroj KazakhExport-pojištění půjček činila 27,1 miliardy tenge. V rámci spolupráce je plánováno uspokojování poptávky domácího trhu a export drůbežích výrobků, masných polotovarů, vedlejších produktů na trhy Uzbekistánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Mongolska a Číny,“ uvedl Kuanysh Mukazhanov, místopředseda představenstva KazakhExport.

Kazachstán po nepokojích? Ekonomiku čekají změny

Projekt je realizován ve třech fázích. V první etapě byla postavena výkrmna, 24 drůbežáren, inkubátor, úpravna, porážka a uzenářství. V tuto chvíli jsou inkubátor a výkrmny brojlerů plně připraveny k provozu.

„S realizací druhé etapy začneme v únoru 2023. Budova líhně je vybavena moderním technologickým zařízením z Nizozemska, které umožňuje inkubovat 20 milionů vajec ročně,“ uvedl akcionář Prima Kus Alexander Garber.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kazachstán.
Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz

• Oblasti podnikání: Obchod | Potravinářský průmysl
• Teritorium: Asie | Kazachstán | Zahraničí

Doporučujeme