Zdroj: CzechTrade

Kazašský závod v regionu Karaganda začal vyrábět pneumatiky

Kazašský podnik ročně vyrobí 3,5 milionu pneumatik pro osobní a nákladní automobily. V regionu Karaganda zahájili výrobu pneumatik v závodě v Saranu.

Jde o první kazašský podnik na výrobu pneumatik, který pokryje potřeby automobilového průmyslu i automobilových nadšenců. Slavnostní akce se zúčastnili prezident Tatarstánu Rustam Minnikhanov, místopředseda vlády Republiky Kazachstán Roman Sklyar a šéfové Tatneft, Allur.

Ilustrační fotografie

Výstavba rozsáhlého projektu začala v roce 2021. Realizuje jej KamaTyresKZ LLP, což je společný podnik ruské společnosti Tatneft a kazašského Alluru. Po naplnění kapacity závodu zde bude mít práci více než 1 100 lidí.

„Tato výroba je důležitá jak pro rozvoj našeho průmyslu, tak je dobrým příkladem pro rozvoj jednoodvětvových měst. Vždyť v této továrně bude zaměstnáno přes tisíc obyvatel Saranu,“ uvedl Roman Sklyar. Plocha hlavní výrobní budovy je více než 87 tisíc metrů čtverečních a rovná se 9 fotbalovým hřištím. Ročně vyrobí 3,5 milionu pneumatik pro osobní a nákladní automobily. Produkty se budou prodávat na Sibiři a ve střední Asii.

Závod byl postaven v rekordním čase za 16 měsíců. Úplné dokončení stavby je plánováno na rok 2023. Generálním dodavatelem projektu je kazašská společnost BI Group.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kazachstán.
Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz

• Teritorium: Asie | Kazachstán | Zahraničí

Doporučujeme