Kino – aktuální investiční příležitost v Saúdské Arábii

Jen v letošním roce je v plánu v Saúdské Arábii otevřít 27 nových kin. Investoři jsou tak vyzývání, aby se na tomto boomu podíleli.

V Saúdské Arábii dochází v poslední době k jistému uvolňování a zábava tohoto střihu k tomu patří. Doposud bylo v království otevřeno sedm kin, ve třech největších městech, a to od doby, kdy byl zrušen 35 let starý zákon, zakazující tento druh zábavy. Představitelé Generální komise pro audiovizuální média nabádají společnosti z dotčeného segmentu k investicím do projektů kin, a to i v menších městech, nabízejíc pomoc s opatřením patřičných licencí.

Poslední průzkumy ukazují velký zájem o sledování filmů v kinech, v druhém kvartálu letošního roku se Saúdská Arábie umístila na třetí příčce v prodeji vstupenek v regionu GCC. Do roku 2030 by příjmy z prodejů měly dosahovat až 1,5 mld. USD. Předpoklad je predikován na základě očekávaného růstu populace do roku 2030 na 39,5 mil obyvatel, s pokrytím 6,6 plátna na 100 000 obyvatel. Je tak odhadováno, že postupně v Saúdské Arábii vznikne 300 až 370 nových kin. Aktuálně je v království činná již americká společnost AMC, dubajská VOX Cinemas, konsorcium Al-Rashed Empire Cinema a Lux Entertainment.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com

Pravidelné novinky e-mailem