Zdroj: CzechTrade

Kolumbie bude mít první uhlíkově neutrální tepelnou elektrárnu

Elektrárna Termoguajira přejde na generaci elektrické energie bez uhlíku a využije solární panely a baterie pro udržitelný přechod. Plán se zaměřuje na posílení energetické sítě a cestu k čisté energii v regionu.

Centrální termoguajirská elektrárna se stane první tepelnou elektrárnou v Kolumbii, která přejde na generaci elektrické energie bez uhlíku. Termoguajira, která využívá uhlí jako hlavní palivo, se rozhodla přejít na obnovitelné zdroje energie, včetně solárních panelů a baterií pro skladování energie. Tímto krokem přispěje k dosažení uhlíkové neutrality a posílení energetické sítě.

Ilustrační fotografie

Společnost Gecelca, vlastník termoguajirské elektrárny, rovněž podporuje rozvoj solární energie v regionu. Plánuje nasadit fotovoltaické systémy jak individuálně, tak ve spolupráci s místními obyvateli ve městě Dibulla. Tato iniciativa se připojuje k programu nazvanému Estallido Solar Ministerstva hornictví a energetiky.

Transformace Termoguajiry je klíčovým projektem pro přechod Kolumbie k udržitelné energetice. Ministerstvo hornictví a energetiky poskytne technické poradenství a podporu při hledání finančních zdrojů pro tento přechod. Vládní plán, který je přeložen jako Od uhlíku k budoucnosti, bude také obsahovat směrnice pro rekvalifikaci pracovníků a nové sociálně-ekonomické modely pro oblasti ovlivněné tepelnými elektrárnami.

Plán je v současné době ve fázi přípravy a diskuse s různými zainteresovanými stranami, které se plánují na září tohoto roku. Očekává se, že projekt bude zveřejněn k připomínkování v listopadu 2023, aby byl zajištěn spravedlivý a udržitelný přechod k čisté energii v Kolumbii.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Energetika

Doporučujeme