Kolumbie byla nominovaná jako nejlepší turistická destinace na světě

Kolumbie byla nominována na tvz. „Oscara“ v turistickém ruchu hned v deseti kategoriích.

Kolumbie už dlouhá léta není pouze zemí s produkcí světoznámé vynikající kolumbijské kávy. Je zajímavou destinací jak po byznysové stránce, tak i té turistické.

Nejvýznamnější světové ocenění v oblasti cestovního ruchu World Travel Awards, známé jako „Oscar“ v cestovním průmyslu, nominovalo Kolumbii v celkem 10 kategoriích. Stejně jako v roce 2019 bude i letos tato latinskoamerická země soutěžit o titul nejlepší turistické destinace světa. V letošním ročníku konkurenci představují země jako Brazílie, Indie, Řecko, Malajsie, Srí Lanka, Španělsko a Chile.

Kromě hlavní kategorie bude Kolumbie bojovat i o titul přední kulinářské destinace, ostrov San Andrés o titul nejkrásnější pláž, hlavní město Bogota za přední světovou business travel destinaci, Medellín jako nejlepší město pro trávení volného času a také Barranquilla a Cali jako přední destinace kulturních akcí.

Podle agentury ProColombia je nominace do celkem 10 prestižních kategorií důkazem atraktivity a stále větší obliby Kolumbie mezi cestovateli. Země také očekává, že už i pouhá nominace na tyto prestižní ceny pomůže obnovit pandemií silně postižený ubytovací a stravovací sektor, který za poslední léta prožíval nebývalý boom.

Ceny World Travel Awards se udělují od roku 1993 a letos budou vyhlášeny v Moskvě 27. listopadu.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě
Zdroj: www.eltiempo.com
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas
• Teritorium: Kolumbie