Kolumbie investuje do infrastruktury

Kolumbijská vláda plánuje významné investice do klíčových odvětví. Půjde mimo jiné o výstavbu dálnic, zřizování nových nemocnic či modernizaci přístavu.

Kolumbie zefektivní dopravu, zdravotnický systém i obchodování s cizími zeměmi. V očích zahraničních firem se tak stane atraktivnějším cílem nejen pro export a import zboží. Následující text představí tři iniciativy, které budou mít zásadní vliv na zkvalitnění kolumbijské infrastruktury.

Ilustrační fotografie

Projekt na zřízení čtyřproudové dálnice mezi municipalitami Rumichaca a Pasto získal finanční prostředky ve výši 800 milionů dolarů. Národní úřad pro infrastrukturu (Agencia Nacional de Infraestructura, ANI) informoval, že se tyto zdroje skládají z víceúrovňovému bankovnímu úvěru 278 milionů dolarů, úvěru v pesos v hodnotě 260 milionů dolarů a sociálních dluhopisů, tzv. bonos sociales, ve výši 262 milionů. Projekt je součástí koncesního programu na výstavbu silniční infrastruktury čtvrté generace (4G) a představuje 83 km nových silnic.

Místní vláda má také v úmyslu investovat 114 milionů dolarů do zdravotnického systému několika municipalit. Ministr zdravotnictví Fernando Carillo uvedl, že investice poputují na vybudování nových nemocnic v městech Apartadó Arauca, Puerto Carreño, Orito a Puerto Boyacá.

V neposlední řadě jde o investice do rozšíření přístavu místního holdingu Argos v Cartageně, který bude po zvýšení kapacity pro vývoz cementu, slínku a dalších surovin, schopen odbavit až 3,5 milionu tun nákladu ročně. Práce zahrnují mimo jiné nové přístaviště, plošinu s nakládacím systémem, zařízení na zachycování prachu, čištění a údržbu či elektrické, řídící a kotvící mechanismy.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí