Zdroj: CzechTrade

Kolumbie je jednou ze světových velmocí plastických operací

Estetické chirurgické intervence jsou stále méně invazivní, a to je jeden z faktorů, které přispívají k rychlému růstu tohoto odvětví nejen v Kolumbii.

Globální trh kosmetické chirurgie, který se odhaduje na téměř 70 miliard dolarů, poroste do roku 2030 o 9,5 %. Takto to tvrdí projekce německého portálu Statista. USA je země, která celému sektoru vévodí. V roce 2020 zde bylo provedeno téměř 20 % veškerých operací estetické chirurgie. Brazílie je v pořadí druhá a na třetím místě se nachází Čína. Estetické zákroky, které se globálně provádějí nejvíce, jsou podle Statisty liposukce a augmentační mamoplastika. V tom posledním vyniká výrazné mládí pacientů. Dokonce 50 % je mladších 35 let.

Ilustrační fotografie

Podle Mezinárodní společnosti plastické a estetické chirurgie (ISAPS) si Kolumbie drží 14. příčku v počtu provedených operací. V Latinské Americe se nejvíce estetických zákroků provádí v Brazílii, následuje Mexiko a na třetím místě je právě Kolumbie.

Cali je centrem tohoto typu zákroků v Kolumbii. V hlavním městě departmentu Valle del Cauca je více než 100 plastických chirurgů schválených Kolumbijskou společností plastické a rekonstrukční chirurgie, kteří provedou více než 50 000 kosmetických zákroků ročně. Přibližně 28 % pacientů pochází ze zahraničí, 85 % úkonů je provedeno na ženách a 15 % na mužích.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Nejvíce zájemců o vylepšení těla přijíždí ze Spojených států (60 %), dalších 15 % ze Španělska, 5 % z Venezuely, 3 % z Ekvádoru, 2 % z Peru, 10 % ze Střední a Jižní Ameriky a 5 % z ostatních evropských zemí. Nejběžnějšími zákroky jsou zvětšení prsou a vlasové štěpy u žen. U mužů je to úprava nosu.

Podle odborníků je Kolumbie vyhledávanou destinací pro kosmetické zákroky především díky prestiži místních specialistů, špičkové technologii, vysokým standardům, moderní infrastruktuře a přijatelným cenám.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie. 
Zdroj: portafolio.co

• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí