Kolumbie je na první příčce v e-commerce v regionu

Pandemie covid-19 významně ovlivnila chování kolumbijských spotřebitelů a napomohla prodejům přes internet, které zaznamenaly raketový nárůst.

Za pouhé čtyři týdny (od března do dubna) zaznamenaly online nákupy v celém regionu nárůst o 387 %. Tento průzkum provedla společnost Mercado Libre v celé Latinské Americe. Zároveň se potvrdilo, že pandemie výrazně změnila nákupní zvyklosti spotřebitelů především v Kolumbii.

Růst v e-commerce vede Kolumbie, kde došlo k nárůstu o 9,9 %, následuje ji Argentina s 7,6 %, Brazílie s 6,6 %, Chile s 5,6 % a Mexiko s 3,7 %. Od února do března letošního roku se doba strávená vyhledáváním zboží nebo služeb na internetu zvýšila o 17 % a počet aktivních uživatelů o celých 39 %.

Mercado Libre dále zjistilo, že v Kolumbii vzrostl počet objednávek přes internet o 119 %. V Chile to bylo o 125 %, v Mexiku 112 %, Argentině o 52 %, v Brazílii o 39 % a v Uruguayi o 31 %.

Konkrétně u Kolumbijců byla prokázána změna spotřebitelských preferencí pravděpodobně spojená s navýšením času stráveného v domovech. Mezi nejvíce poptávanými položkami přes internet patří audio sluchátka s nárůstem o 228 %, dále stolní hry (o 230 %), videohry (o 141 %), herní konzole (o 92 %) a kosmetika (o 91 %).

Důležitým zjištěním pro sektor e-commerce je fakt, že se Kolumbijci velice rychle dokázali adaptovat nejen na větší objem online nákupů, ale také přijali nové návyky k provádění online finančních transakcí. Podle studie se využití elektronických platforem pro platby za služby zvýšilo o 71 %, provádění převodu finančních prostředků o 66 % a dobíjení předplacených služeb o 21 %.  Zpráva také odhalila, že se jedná o chování, které si lidé přivlastnili takovým způsobem, že i po skončení vyjímečného stavu a návratu do “normálu” budou tyto možnosti plateb dále využívat. V Kolumbii se jedná o 67 % z oslovených respondentů, v Argentině to bylo 76 %, v Brazílii 75 %, Mexiku 57 % a Chile 74 %.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě.
Zdroj: www.portafolio.co

Pravidelné novinky e-mailem