Kolumbie je pro investory do těžebního průmyslu stále atraktivní

Investice do těžby v Latinské Americe již tolik nelákají, ačkoliv produkce zůstává stabilní.

Latinská Amerika si od těžařských investorů odnesla pomyslný výprask, protože tři největší těžební státy v regionu ztratily v renomovaném průzkumu společnosti Fraser Institute svou globální přitažlivost. Nejhůře ze zemí dopadly státy Chile, Peru a Mexiko, které výrazně klesly v indexu atraktivity investic do těžebního průmyslu.

Argentinská provincie Salta je podle aktuálního zjištění nejatraktivnějším těžebním místem v Latinské Americe. Umístila se na 23. místě ve světovém žebříčku poté, co zlepšila své meziroční postavení o 13 příček.

Kolumbie se umístila na druhém místě v rámci regionu a celkově se drží na 28. pozici v globálním pohledu, a to navzdory své slabé pozici ve vnímání těžební politiky v zemi. Podle manažera nejmenované společnosti jsou v zemi konzultace se zúčastněnými stranami zbytečně dlouhé a brání procesu schvalování jednotlivých povolení. Vnímání minerálního potenciálu země se výrazně zlepšilo – Kolumbie se posunula z 52. místa na světě na 13. místo.

Ze čtyř největších těžebních velmocí v regionu se v žebříčku atraktivity pro investice naopak propadlo Chile, Peru a Mexiko.
Chile si pohoršilo o 13 příček a skončilo třicáté. Peru si pohoršilo také a skončilo celkově na 34. místě. Brazílie naopak dosáhla regionálně pátého místa z hlediska atraktivity pro investice a celosvětově obsadila 38. příčku. Mexiko se z pohledu zajímavosti pro investory v těžebním průmyslu posunulo až na 42. místo.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: bnamericas.com
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Nerostné suroviny a polotovary
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí