Kolumbie podporuje technologické projekty a inovace

Více než 324 miliard kolumbijských pesos země investuje do 75 technologických, vědeckých a inovačních projektů.

Konkrétně se jedná o 57 projektů výzkumu a vývoje, 16 projektů kvalitního vzdělávání a projekty pro řešení výzev na ostrovech San Andrés a Providencia. Kromě rozvoje výzkumu a technologie má investice v přepočtu za 1,82 miliardy korun příznivý vliv na kolumbijské obyvatelstvo. Vznikne 2000 přímých pracovních míst a 4000 nepřímých pracovních míst.

Zdroje pro podporu zmíněných projektů stát nachází v kolumbijských koncesních poplatcích, které odvádějí těžební a ropné společnosti, a také ve zdrojích participujících společností.

Podle Sandry Sandoval, náměstkyně Ministerstva těžby a energetiky, Kolumbie dále vystaví nové centrum inovací pro těžbu a energetiku v městské části Guachetá v departamentu Cundinamarca. Celých 7000 milionů pesos (přes 37 milionů korun) pro jeho výstavbu bude pak opět čerpáno z kolumbijských licenčních poplatcích.

V provincii Ubaté bude centrum sloužit jako základna pro rozvoj těžebního průmyslu, konkrétně uhelného. Dále pomůže nabídnout služby specializovaného vzdělávání ve zručnosti a kompetencích pro rozvoj těžebních operacích. Dále přinese doplňkový prostor pro technickou asistenci, právní poradenství, výzkum a sociální a environmentální iniciativy.

Zdroj: portafolio.co; app.bnamericas.com
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí