Zdroj: CzechTrade

Kolumbie potvrdila studie na výstavbu vlaku mezi Bogotou a Medellínem

Strategická železniční trať je dlouhá 360 kilometrů. Vlak bude spojovat dvě největší města v Kolumbii – Bogotu a Medellín.

Guvernér departamentu Antioquie Aníbal Gaviria oznámil, že probíhají studie na stavbu vysokorychlostního vlaku mezi Bogotou a Medellínem. Uvedl také, že studie má na starost společnost Promotora del Ferrocarril de Antioquia.

Ilustrační fotografie

Projekt je součástí Plan Visión Férrea Antioquia 2020-2050. Guvernér Antioquie prohlásil, že se bude jednat o vysokorychlostní či středněrychlostní vlak, který by spojil tato dvě městská centra – jak Bogotu a její metropolitní oblast, tak Medellín a jeho metropolitní oblast. V těchto dvou městech dohromady žije 13 až 14 milionů osob.

V současné chvíli iniciativa prochází fází předběžných studií proveditelnosti – v této fázi jsou analyzovány terénní podmínky pro uspořádání železniční trati, vyhodnocována proveditelnost a zvažovány hlavní výzvy, jako je její finanční strukturování. Gaviria uvedl, že náklady na tento infrastrukturní projekt zatím nejsou uvedeny.

Díky projektu by cesta mezi městy trvala zhruba pět hodin, neboť minimální rychlost vlaku by byla 290 kilometrů za hodinu. Vysokorychlostní vlak mezi Bogotou a Medellínem má mimo jiné podporu vlád Španělska a Velké Británie.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: bnamericas.com; elcolombiano.com

• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí

Doporučujeme