Kolumbie připravuje právní předpisy o provozu větrných turbín na moři

Kolumbijská vláda se snaží urychlit přechod země na čistou energii, a proto už v příštím roce by realizátoři projektů věterných turbín na moři mohli provádět své iniciativy u karibského pobřeží Kolumbie. Příprava regulačního rámce je v závěrečné fázi.

Na 17. konferenci kolumbijského sdružení distributorů elektřiny Asocodis potvrdil kolumbijský ministr energetiky Diego Mesa, že Kolumbie má velký potenciál v Karibiku pro takový typ projektů a že pro jejich realizace počítá s významnou podporou Světové banky.

Ilustrační fotografie

Komentář přišel necelé dva měsíce poté, co náměstek ministra energetiky Miguel Lotero provedl technickou návštěvu Dánska v rámci dohody o spolupráci, kterou obě země podepsaly v březnu. Předběžné studie provedené ve spolupráci s dánskou agenturou Energistyrelsen dospěly k závěru, že Kolumbie má potenciál pro instalaci 37 GW větrných turbín na moři.

Kromě větrných turbín na moři, konvenčních větrných turbín na pevnině a solárních elektráren považuje Kolumbie za významné pilíře svých plánů diverzifikace energie taky vodík a geotermální energie. V současné době je země závislá na výrobě elektřiny z vodních elektráren a tepelných elektráren na plyn nebo uhlí, které pokrývají více než 95 % její poptávky.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě.
Zdroj: bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí