Kolumbie rozšiřuje železniční síť

Výběrové řízení na rozšíření železnice za téměř 430 milionů USD bude vypsáno do září tohoto roku. Projekt propojí centrální část země se severním pobřežím.

Kolumbijská Národní agentura pro infrastrukturu (Agencia Nacional de Infraestructura, ANI) plánuje během července a srpna vypsat výběrové řízení na projekt železnice La Dorada‑Chiriguaná v hodnotě 1,6 miliardy pesos (423 milionů USD), který prodlouží stávající trať na jih.

Ilustrační fotografie

Oživení železničního systému v tomto úseku přinese prospěch především nákladní přepravě v zemědělském, průmyslovém a těžebním odvětví. Během fóra Canadá-Latam věnujícího se infrastruktuře uvedla viceprezidentka ANI, že v současné době finalizují přípravy projektu a dokumentů pro výběrové řízení. Dokončení a uvedení nové trati do provozu se očekává na konci roku 2024.

Projekt je součástí vládní politiky na podporu infrastruktury páté generace (5G), která zahrnuje partnerství veřejného a soukromého sektoru při výstavbách nových silnic, železnic, letišť a říčních kanálů. Posílení multimodálního provozu v Kolumbii zjednoduší přepravu materiálu a především sníží její finanční náklady.

Kromě dvou železničních projektů, je v plánu také rozšíření letišť v Cartageně, Cali, Neivě a na ostrově San Andrés, úprava řeky Magdalena pro splavování či oprava kanálu Dique.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: bnamericas.cz

• Oblasti podnikání: Doprava, logistika
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí