Kolumbie se oficiálně stává členem OECD

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD má nového člena.

28. dubna 2020 je den, kdy se Kolumbie stala oficiálně 37. členem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD.  Oznámení bylo učiněno v rámci videokonference, která se zabývala tématem „Obnovení ekonomiky a perspektivy OECD v otázce jak čelit současné situaci způsobené pandemií covid-19“. Konference byla vedena viceprezidentkou republiky Marthou Lucíou Ramírez za účasti kancléřky Claudie Blum, ministrů životního prostředí a kultury, generálního tajemníka OECD Ángela Gurríy, náčelníka štábu OECD Gabriela Ramose, několika odborníků z organizace a více než 100 účastníků z různých organizací a odborů.

Schválení Kongresem a revize tří právních nástrojů Ústavním soudem, které se týkají organizace OECD, byly poslední kroky úmluvy OECD o začlenění Kolumbie. Tento jihoamerický stát je od 28. dubna právoplatným členem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, která propaguje osvědčené postupy a generuje technická doporučení v různých oblastech veřejné politiky, které mají dopad na spolupráci, rozvoj, růst a blahobyt v členských zemích.

Generální tajemník Ángel Gurría přivítal Kolumbii jako nového člena a kromě toho zdůraznil úspěch videokonference, která je první svého druhu a bude sloužit jako model pro vzdálenou práci s ostatními členskými státy OECD.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě.
Zdroj: www.eltiempo.co

Pravidelné novinky e-mailem