Kolumbie startuje projekt na skladování vygenerované energie

V rámci strategie a širších opatření k posílení dodávek energie v karibské oblasti Kolumbie bylo vypsáno výběrové řízení na první projekt skladování elektrické energie.

Zainteresované strany musí do 16. února poslat své nabídky. Vítěz výběrového řízení by měl být vyhlášen 3. března 2021. Tak hovoří dokumenty zveřejněné institucí UPME (Jednotka energetického plánování a těžby). Projekt má být dokončen do 30. června 2023. Detailní informace jsou uveřejněny zde: https://bit.ly/2YEwsgf.
Výběrové řízení zahrnuje návrh, konstrukci, provoz a údržbu systému skadování baterií a související přenosové infrastruktury pro metropolitní oblast Barranquilla. Společnost UPME uvedla, že systém musí mít kapacitu schopnou dodávat až 45 MWh za minimální dobu jedné hodiny. Přidružená infrastruktura zahrnuje kromě souvisejících přenosových a distribučních vedení také rozvodnu 110/34,5 kV. Další informace o technických požadavcích jsou k dispozici na následujícím odkaze: https://bit.ly/3jfuQCT.
Instituce také uvedla, že tato iniciativa je součástí širšího plánu rozvoje strategických skladovacích center, která mají za cíl posílit dodávky energie v oblastech ohrožených častými výpadky proudu. V listopadu loňského roku oznámila medellínská společnosti Interconexión Eléctrica (ISA), že se hodlá účastnit nabídkového řízení.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: bnamericas.com• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Kolumbie