Kolumbie vyhlašuje tendry na přenos energie

Kolumbijská vláda plánuje vyhlásit čtyři tendry v roce 2022 pro přenos energie, konkrétně dva na rozvodny a dva na transformátory.

Christian Jaramillo, ředitel Jednotky pro těžbu a energetiku (UPME), oznámil tuto novinku na on-line akci Renpower Andes pro Kolumbii, Peru a Ekvádor, kterou pořádala Euroconvention Global, což je platforma, která pomáhá propojovat průmyslové lídry a investory.

Oznámenými projekty jsou dvě rozvodny o napětí 230 kV, konkrétně Estambul za 24,5 milionu USD a Huila za 36 milionů USD a související přenosové vedení v departamentech Valle del Cauca a Huila. V departamentu Santander se plánuje instalace čtvrtého transformátoru v rozvodně Sogamoso 500/230kV za 20 milionů USD a druhý transformátor v rozvodně Primavera na 500/230kV za 18,3 milionu dolarů. Transformátory by měly být uvedeny v provoz v roce 2024 a rozvodny společně s vedením v roce 2026.

Jaramillo také uvedl, že jedním z problémů dispečinku je kapacita připojení k síti. Nyní se pracuje na uvolnění kapacity, která již byla přidělená do jiných projektů, u nichž nemusí dojít k realizaci, přičemž se odhaduje uvolnění kapacity mezi 3GW a 4GW. Tato kapacita by pak měla být směřována do pokročilejších projektů, jako jsou nekonvenční obnovitelné zdroje energie, zejména pak solární.


Zdroj: app.bnamericas.com; euroconventionglobal.com
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.

 
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Kolumbie