Kolumbie za poslední čtyři roky investovala do letištní infrastruktury 1,1 bilionu pesos

Podle organizace Aerocivil loni leteckou přepravu v zemi využilo 30,5 milionu cestujících. Jedna z nejvýznamnějších investic posledních let se pravděpodobně týká leteckých terminálů. Podle údajů přesáhly investice do letišť v zemi v přepočtu přibližně 6,63 miliardy korun.

Tyto projekty jsou realizovány v rámci reaktivizace národního hospodářství po pandemii na podporu cestovního ruchu a rozvoje jednotlivých regiónů. Patří sem mimo jiné rozšíření a obnova pojezdových a přistávacích drah terminálů.

Ilustrační foto

Konektivita země všeobecně je jednou z priorit programů posledních vlád. Od rozšiřování nejdůležitějších silničních tahů v zemi až po silnice třetí třídy. Tyto infrastrukturní projekty nesou souhrnný název 5G čili silnice páté generace.

Kolumbie si také uvědomuje strategický význam železniční dopravy a proto Agentura pro infrastrukturu (ANI) představila plán revitalizace stávající sítě železnic v zemi. V otázce říční dopravy se realizuje obnova splavnosti řeky Magdaleny.

Jaké nové typy letounů nabízejí tuzemští výrobci?

V případě bogotského letiště El Dorado se realizují tři projekty za 177 miliard pesos (1,06 miliardy korun). První stavba zahrnuje obnovu jižní vzletové a přistávací dráhy a běžnou údržbu letištních ploch v hodnotě 74,07 miliardy pesos; druhý projekt představuje dokončení pojížděcí dráhy, výstavbu nadjezdu a doplňkové práce v hodnotě 66,77y miliard pesos; třetí projekt zahrnuje komplexní údržbu pátrací a záchranné služby, řídicí věže a Centra leteckého řízení v hodnotě 3,44 miliardy pesos.

Kromě prací v hlavních městech a terminálech zahrnuje seznam investic také modernizaci a údržbu letišť ve městech, jako jsou Nuquí, Chocó, Leticia, Amazonas, Puerto Carreño, Vichada a Arauca, Arauca. investice půjdou do rozšíření a obnovy pojížděcích a přistávacích drah terminálů, údržby elektrických rozvoden avybavení nových letištních budov nábytkem a zařízením.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: portafolio.co; larepublica.co

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí