Kolumbijci mají extrémní zájem o vlastní bydlení

Rok 2020 byl rekordní v prodeji bytových jednotek v Kolumbii.

I přes složitou situaci vyvolanou pandemií covid-19 se stal rok 2020 rekordním co do počtu prodaných bytových jednotek. Prosinec loňského roku byl zároveň třetím nejúspěšnějším měsícem v historii země, kdy se prodalo nejvíce nemovitostí určených pro bydlení.

Podle údajů společnosti Galería Inmobiliaria se v průběhu 2020 v Kolumbii prodalo 176 157 bytových jednotek s označením VIS a Non-VIS, tzn. takových, které jsou určeny jak pro sociální bydlení a střední třídu, tak také nadstandardní nemovitosti určené pro movité obyvatelstvo. Prosinec 2020 byl také nejlepším měsícem v historii země v prodeji tohoto typu nemovitostí. V segmentu VIS (střední třída) bylo prodáno rekordních 13 686 jednotek (o 14 % více než za stejné období roku 2019) zatímco Non-VIS obytných jednotek (vyšší třída) bylo prodáno 5 583, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 56 %.

Podle ministra pro bydlení, Jonathana Malagóna, za rekordním zájmem stojí především vládní politika prezidenta Duqueho podporující bydlení, zavedené strategie ke zvýšení zaměstnanosti, příjmů domácností a další.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj:
portafolio.co
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí