Zdroj: CzechTrade

Kolumbijská Bogota by se měla do roku 2029 dočkat rozšíření magistrály na severu města

Do budoucna bude v severní části Bogoty vybudováno na celkem 11,6 km nového veřejného prostoru. Konkrétně se jedná o chodníky, aleje, cyklostezky a vylepšení dosavadních křižovatek a stavu místních silnic.

Celkové náklady na výstavbu rozšíření stávající magistrály z ulice 192 až na 245 bude stát zhruba 1,3 bilionu kolumbijských pesos (7,2 miliardy korun). Její výstavba započne příštím rokem a měla by skončit o šest let později. 

Ilustrační fotografie

Práce budou zadávat a koordinovat Okresní institut pro rozvoj měst (Instituto Distrital de Desarrollo Urbano – IDU) společně s Národní agenturou pro infrastrukturu (Agencia Nacional de Infraestructura – ANI). Konkrétně bude rozšíření představovat šest nových jízdních pruhů v každém směru, pět pro běžný provoz a jeden vyhrazený pro místní hromadnou dopravu TransMilenio. 

Na své si tak přijdou všichni, kteří se po severní magistrále budou pohybovat ať již autem, na kole, pěšky či MHD. Práce totiž zlepší mobilitu zejména mezi čtvrtěmi Suba a Usaquén. Již v březnu letošního roku uvedla tehdejší viceprezidentka ANI Diana Cardona, že tyto práce podstatně ulehčí cestování a ušetří čas všech občanů Bogoty, avšak i těch, kteří v okolí Bogoty pouze pracují. 

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: infobae.com; elespectador.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí