Zdroj: CzechTrade

Kolumbijská Bogota je opět městem s nejhorší dopravou na světě

Kolumbijské hlavní město obsadilo první místo v žebříčku metropolí s nejhustější dopravou na světě s průměrem 132 ztracených hodin ročně v dopravní špičce.

Pro sestavení žebříčku byla zohledněna mobilita ve 390 významných městských oblastech po celém světě a čas, který je potřeba na cestu 10 kilometrů do a z práce během dopravní špičky ve srovnání se stejnou cestou v optimálních podmínkách s plynulým provozem.

Ilustrační fotografie

Další nejhůře postižená města dopravními zácpami po Bogotě jsou Bukurešť s výsledkem 107 hodin a Manila, kde řidiči strávili přibližně 103 hodin ročně v dopravních zácpách. Následujících sedm pozic se rozdělilo následovně: Bengalúru s 102 hodinami, Lima s 101 hodinami, Recife s 97 hodinami, Mumbaí s 91 hodinami, Istanbul s 84 hodinami, Ciudad de México s 80 hodinami a Pune s 79 hodinami.

Zpráva uvádí, že města s nejvyššími mírami přetížení mají tendenci být v rozvojových zemích s rychlým růstem městské populace. Základní problém je, že příliš mnoho lidí cestuje ve stejnou dobu po stejných silnicích. Dále se jedná o nedostatečné investice do dopravní infrastruktury a nárůst počtu automobilů na silnicích. Dopravní zácpy v Bogotě se zhoršují s každým uplynulým rokem během 12 let, po které společnost TomTom hodnotí dopravu na celosvětové úrovni.

ExportMag.cz: Kostarika vstoupila mezi nejvyspělejší země. Nesrazil ji ani obří útok ruských hackerů

Bogota buduje a nebo plánuje vybudovat několik stěžejních projektů infrastruktury, které mají za cíl zmírnit neutěšenou dopravní situaci ve městě. Mezi hlavní patří výstavba jižní a severní dálnice pro zlepšení propojení a poskytnutí alternativních tras ALO Sur a ALO Norte, rozšíření a modernizace koridoru Calle 13 a jeho přeměna na rychlostní silnici, budování první linky bogotského metra a rozšiřování sítě rychlých autobusových linek systému Transmilenio a budování dalších cyklostezek.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: portafolio.co a společnost TomTom Traffic Index

• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí

Doporučujeme