Kolumbijský srovnávací portál Creditop pomáhá vybrat optimální půjčky

Úspěšné „Trivago“ pro bankovní úvěry z dílny kolumbijské softwarové firmy.

Kolumbie opět dokazuje, že bez ohledu na těžký průběh pandemie covid-19, dokáže realizovat smysluplné projekty, které zdejším lidem usnadní život. Příkladem může být úspěch dvou mladíků z hlavního města Bogotá, kteří vytvořili aplikaci Creditop. Ta slouží k online srovnání nejrůznějších bankovních úvěrů v zemi. Aplikace funguje na podobném principu jako některé weby pro porovnávání a vyhledávání nejlepších cen v ubytovacích zařízeních. Služba je poskytována bezplatně a podle tvůrců jednotlivým uživatelům generuje úspory u bankovních produktů v průměru od 5 do 100 milionů pesos.

Aplikace klientovi poradí při výběru úvěru, který mu bude vyhovovat z hlediska úrokové sazby a měsíčních splátek, a to napříč různými bankami v zemi. Software pomocí algoritmu porovnává jednotlivé bankovní instituce a podle jejich finančního profilu specifikuje nejlepší možnosti úvěru. Firma Creditop tento software představila jako odpověď na špatné zkušenosti obyvatel Kolumbie se získáváním úvěrů na bydlení. Uživatelé si v aplikaci nasimulují požadovanou půjčku a dostanou přiděleného online poradce, se kterým svou žádost řeší. 

Creditop byl vybrán společností Start-up Chile jako jeden z nejlepších podniků v Latinské Americe, protože využil mezeru na trhu a během pandemie raketovou rychlostí upevnil svoji pozici a spojenectví s hlavními kolumbijskými bankami.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě.
Zdroj: www.portafolio.co
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí