Kolumbijští podnikatelé jsou stále více motivováni investovat

Národní asociace kolumbijských podnikatelů (Andi) zveřejnila výsledky průzkumu průmyslových názorů (EOIA) pro třetí čtvrtletí roku 2021.

Průzkum potvrdil, že víc než polovina podnikatelů v Kolumbii má rozpracované investiční projekty nebo je plánuje realizovat v následujícím roce.

Ilustrační fotografie

Důvěra v domácí ekonomiku se odráží v průzkumu Andi, který tentokrát věnoval kapitolu iniciativám soukromého sektoru v oblasti expanze pro nadcházející rok. Průzkum ukázal, že 54 % společností plánuje nebo už realizuje nějaký investiční projekt. Dále 43 % jej neprovádí, nebo neplánuje na příští rok a zbývající tři procenta uvedla, že svůj investiční projekt odložila.

Mezi těmi, kteří plánují expanzi, je hlavním cílem technologická modernizace – 47,4 % ze všech firem chce rozšířit svoji fabriku, 46,4 % chce vyměnit vybavení podniku. Dalších 29,9 % se zabývá inovacemi, 18,6 % investuje do logistiky, 12,4 % se snaží rozšířit svojí přítomností na zahraničních trzích a 10,3 % projektů je zaměřeno na větší internacionalizaci.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

V dokumentu se dále uvádí, že od ledna do září roku 2021 rostly výroba a prodej tempem vyšším než 13 %, využití firemních kapacit je lepší než před rokem a vyšší než historický průměr. Zpráva také vysvětluje, že průmyslová poptávka je stále vysoká, zásoby jsou na přijatelné úrovni a podnikatelské prostředí je příznivé.

Zdroje: portafolio.co, valoraanalitik.com
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Investice | Investiční celky
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí