Kolumie: Byl podepsán kontrakt na stavbu příměstské železnice Regiotram.

Stavba projektu příměstského vlaku Regiotram, který spojí hlavní město Kolumbie s okolními obcemi, by měla začít do 3 měsíců.

První týden v lednu byla podepsána koncesní smlouva mezi společností Empresa Férrea Regional a firmou China Civil Engineering Construction Corporation, na realizaci výstavby projektu a následnou administraci příměstské železnice, která bude poskytovat osobní dopravu mezi Bogotou a regionem Sabana de Occidente na jejímž území leží města Funza, Mosquera, Madrid a Facatativá.
Koncese v trvání 26 let, jejíž hodnota je 3,43 bilionů pesos, kromě financování, stavebních prací a uvedení do provozu zahrnuje také poskytování železniční dopravy v departmentu Cundinamarca.
Zahájení provozu linky Regiotram, které je plánováno na polovinu roku 2024, představuje investici 1,9 bilionu pesos, kterou bude financovat stát a department Cundinamarca.
Přibližně 40kilometrová trať bude převážně součástí stávajícího železničního koridoru v oblasti Sabana de Occidente a napojí se na budoucí první linku metra na rohu ulice 26 s Carrera 17. Počet přepravených cestujících za den je v průměru odhadován na 130 000 osob. 

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě.
Zdroj: www.portafolio.co 

Pravidelné novinky e-mailem