Kora: evropské společnosti říkají, že jihokorejské obchodní právo je „přísné“

Přísné jihokorejské regulace brání v podnikání zahraničním firmám, ECCK volá po příznivějším prostředí

Evropská obchodní komunita v Jižní Koreji vyzvala ke snaze o vytvoření podnikatelského prostředí příznivého jak pro korejské, tak i pro zahraniční firmy. Při tom zmínila rostoucí číslo trestních obvinění a předpisů překážejících zahraničním investicím.
Dle Michaela Reiterera, velvyslance EU v Koreji, jsou korejské zákony velice přísné, obzvláště pro zahraniční firmy, na něž jsou uplatňovány tvrdší regulační opatření. Velvyslanec také podotkl, že obecně zahraniční firmy cítí, že jsou častěji podrobeni vyšetřování. Někdy firmy mohou zjistit, že jsou trestně stíhány, ačkoliv jednají s dobrými úmysly.
Andrew Kim, ředitel oddělení vnějších vztahů v Mercedez-Benz Korea, dodává, že trestnímu stíhání podléhají i malé přestupky spojené s certifikací či cly. Velcí podnikatelé se také shodnou na tom, že má Korea příliš regulací bránicích v podnikání a investicích.
Evropská obchodní komora v Koreji (ECCK) vydala kolektivní vyjádření postojů ohledně podnikatelského prostředí v Koreji ve formě „ECCK White Paper.“ Dokument zahrnuje nejdůležitější problémy a návrhy na jejich zlepšení ve 20 různých odvětvích. ECCK doufá, že White Paper poslouží evropským i korejským orgánům jako nástroj pro hledání vzájemně výhodných strategických vztahů.

Zdroj: Korea Herald, http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20191129000514
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

Pravidelné novinky e-mailem